Як вивести плями з одягу в домашніх умовах

Як вивести плями з одягу в домашніх умовах

Оскільки уникнути появи плям на ній практично неможливо, то щоб врятувати свою улюблену (до того ж найчастіше дорогу) одежину, застосовуються різноманітні способи і засоби.

Перед тим, як приступити до чищення плями, під тканину підкладають з вивороту дощечку, обтягнуту в кілька шарів чистою білою тканиною. Щоб уникнути розводів і ореолів тканину навколо плям змочується водою, бензином або присипається тальком, крохмалем, залежно від типу тканини і виду плями. Розчин на невеликі плями наноситься піпеткою або дерев'яною паличкою. Великі плями протираються від країв до середини ватою, тканиною, жорсткої пензлем або щіткою.

Кров -замочіть в холодну підсоленій воді, поміняйте воду, заперіть із засобом з відбілювачем. Яка не підлягає пранню одяг змочіть етиловим спиртом. Вологу промокніть серветкою.

Соус - попередньо обробіть жиророзчинною речовиною (наприклад, мило з жовчі, денатурований спирт) потім періть.

Соус каррі - містить куркуму - барвник для тканини. Негайно заперіть із застосуванням засобу з відбілювачем. Для стійких плям замочування з плямовивідником, ретельно прополощіть і виперіть. Лужний розчин для відбілювання хлором ніколи не використовуйте для шовку, вовни, жаростійким або не вимагає особливого догляду матеріалами.

Фарба -негайно заперіть в холодній воді. Засохлу фарбу вже неможливо видалити.

Жирні плями - стійкі плями спочатку обробіть жиророзчинною речовиною, виперіть при максимально можливій температурі, якщо одяг не підлягає пранню, нанесіть борошно або тальк, для того щоб дати їм увібрати жир і почистіть щіткою. Процес повторіть.

Трава - Не застосовуйте відразу воду, обробіть тампоном, змоченим в денатурованому спирті, сполосніть в теплій мильній воді, або в тазу з плямовивідником, як при плямах від фруктів, виперіть.

Кава/Чай - якщо було присутнє і молоко - спочатку сполосніть. Негайно виперіть із застосуванням миючого засобу, що містить відбілювач.

Жувальна гумка - заморозьте в морозильній камері предмет одягу, упакований в поліетилен, потім відламайте забруднення. Решта сліди обробіть жиророзчинним речовиною, виперіть.

Свічковий віск - зішкребти з поверхні. Покладіть предмет одягу між двома серветками, пропрасуйте праскою, постійно переміщаючи серветку, обробіть жиророзчинним речовиною, виперіть.

Клейкі речовини - використовуйте ацетон або рідину для зняття лаку з нігтів. Остання не застосовується для ацетатних або триацетатних волокон!

Кулькова ручка - нанесіть денатурований спирт або рідину для зняття лаку з нігтів, виперіть.

Повидло - свіжі плями - нормальне прання. Старі плями замочіть в тазу з вмістом засобів для видалення плям, періть із застосуванням миючого засобу, що містить відбілювач.

Лак для нігтів - обробіть внутрішню сторону тканини рідиною для зняття лаку з нігтів, що не містить масла. Не застосовуйте для ацетатних штапельних або триацетатних волокон, потім виперіть.

Плями від фруктів - негайно прополощіть у холодній воді, періть із застосуванням відбілювача. Засохлі плями попередньо розчиніть в тазу з плямовивідником.

Масло та жир -стійкі плями обробіть жиророзчинним речовиною, виперіть. Або замочіть в холодному, легкому розчині з миючим засобом, виперіть при максимальній температурі для даної тканини. Одяг, який не підлягає пранню посипати тальком, картопляним крохмалем, потім почистіть щіткою. Процес повторіть.

Іржа - натріть лимонним соком і сіллю, залиште на 1 годину, щоб подіяло, періть із застосуванням миючого засобу, що містить відбілювач.

Шоколад - зішкребти з поверхні, протріть теплою мильною водою, сполосніть в холодній воді, виперіть.

Смола -зішкребти з міцних тканин, обробіть жиророзчинною речовиною, виперіть. При необхідності, використовуйте спеціальний засіб для виведення плям.

Сеча - прополощіть у холодній воді, виперіть. Засохлі плями замочіть в миючому засобі, виперіть. Стійкі плями на білих тканинах замочіть в тазу з плямовивідником, виперіть.

Вино -промокніть серветкою, замочіть в газованій воді або соляному розчині. Обробіть в теплій воді з вмістом відбілювача, прополощіть у холодній воді, виперіть.

Новини та акції